Mersin Adliyesi şampiyon oldu

07.06.2013 17:07:43

 

Mersin Adliyesi şampiyon oldu
 
Adana’da yaklaşık 2 aydır devam eden ve Adana F Tipi Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından bu yıl 8.'si düzenlenen ve 20 takımın katıldığı “8. Merhum İhsan Eroğul Futbol Turnuvası" sona erdi.
 
Turnuvanın final maçında Adana Yeni Adliye takımını 1-0 yenmeyi başaran Mersin Adliye takımı turnuvanın şampiyonu oldu.
5 Ocak Stadı’nda ilk maçta rakibi Osmaniye Adliyesi’ni 4-2 yenmeyi başaran Mersin Avukat Katipleri Derneği üçüncü oldu. Uğur Yanarateş, Hasan Can ve Mahmut Gülmez’in yönettiği final karşılaşmasında ise Adana ile Mersin adliyesi karşı karşıya geldi. Hayli zevkli ve çekişmeli geçen karşılaşmanın son saniyelerinde gole çeviren Mersin Adliyesi turnuvanın şampiyonu oldu.
Turnuvada şampiyon olan Mersin Adliyesi takımına kupasını Adana Valisi Hüseyin Avni Coş verdi. İkinciye ödülünü Adana Bölge Adliye Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, üçüncüye ise ödülünü Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya verdi.
EN CENTİLMEN TAKIM KOZAN ADLİYESPOR
Öte yandan, merhum Savcı Volkan Yücesoy adına turnuvada en centilmen takım seçilen Kozan Adliyespor’a ödülünü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Akkaya, en centilmen oyuncu seçilen İl Jandarma Komutanlığı oyuncularından Mustafa Dinmez’e ödülünü İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Murat Koç takdim etti.
Turnuvada 14 golle "gol kralı" olan Mersin Adliyespor takımı oyuncusu Selim Belci’ye ödülünü Kıvanç Tekstil ve Kıvanç Enerji AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç verdi. Turnuvaya katkılarından dolayı İl Hakem Kurulu Başkanı Serhat Mehmet Altuner’e ödülünü Mersin Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdullah Bayır verdi.
Turnuvanın başından bu yana organizasyonda büyük katkısı olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye plaketini, Ceza İnfaz Kurumları Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yağız verdi.(İHA)
 
YORUMLAR
henüz yorum eklenmemiş
YORUM EKLE
E-Posta
Ad Soyad
Yorum

SPOR son haberler

“HEDİYE ETTİK”
TARSUS, FIRSAT TEPTİ
“GALİBİYETLE
“TİTA YILDIZLAŞTI”
“MERSİN, ÜÇ PUAN İSTİYOR”