Azimle gelen LYS birinciliği

09.07.2013 13:43:58

 Azimle gelen LYS birinciliği

 

2013 LYS’de, Hazar Benan Ünal Mersin birinciliği Türkiye 28'inciliğini elde ederek öğretmenlerine ve ailesine büyük sevinç yaşattı.

 

AHMET YİĞİT

 

Mersin Çözüm Dershanesi’nin öğrencileri olan Furkan Erden, Türkiye 573'üncüsü, Mert Kartal, Türkiye 667'incisi olarak, Mersin Çözüm Dershanesi’nin gururu oldular. Erden ve Kartal tıp fakültesine kayıt yaptırmanın hayallerini kuruyor.  Başarılı öğrencilere, belgele ve plaketleri düzenlenen törenle verildi.

Öğrencilerinin bu başarılarından büyük mutluluk duyduğunu dile getiren dershane kurucularından Yalçın Balcı, bu derecelerle büyük gurur yaşadıklarını dile getirdi.

“Eksik olduğum kısımlara yönelik çalıştım”

Çalışmaları hakkında bilgi veren Ünal, “Böyle bir başarı sağlamak için son yıl çalışmanın yeterli olamaz. Çok fazla plana bağlı kalmadım. Eksik olduğum kısımlara yönelik çalıştım. Çok fazla test çözmekten çok, öğrenmek için çalışmak gerekiyor. Sınavı kazanma isteği bir yana, öğrenmek isteği insanı daha çok tetikliyor” dedi.

Ünal, Boğaziçi Üniversitesi’nin Elektrik Elektronik Bölümünü tercih edeceğini de sözlerine ekledi.

Mersin Çözüm Dershanesi Müdürü İbrahim Çelik, “Bugün mutlu ortamda bir araya geldik. Bu başarıları yaşamak herkese nasip olmuyor. İnşallah daha nice başarıları birlikte kutlarız. Bu başarıları daha da arttırmak çabası ve gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere belgelerini veren Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Erol Özdemir, “Ülke olarak bu gençlere ihtiyacımız var. Bu tarz gençler, ülkemize fayda sağlayacak gençlerdir. Ülkemizi bu gençler birinci lige çıkarırlar. Bu başarının arkasında emeği ve desteği olan herkesi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR
henüz yorum eklenmemiş
YORUM EKLE
E-Posta
Ad Soyad
Yorum

EĞİTİM son haberler

MEÜ'DE ÇAMSARI ÖNE ÇIKIYOR
Tarhan, yeni eğitim yılını kutladı
Eğitim yılı törenle başladı
“Eğitim için daha çok çalışacağız”
Tekeli, İlköğretim Haftası’nı kutladı